MyFitness

Katru gadu aizvien populārāki kļūst TRX treniņi! Taču, kas tās ir par nodarbībām, kurās cilvēki trenējas ar speciāla inventāra palīdzību, un kādus plusus tas dod mūsu ķermenim? Par TRX  pielietojumu un to plusiem plašāk stāsta MyFitness trenere Madara Treimane.

Madara Treimane ir sporta trenere, kura atbalsta vispusīga cilvēka ķermeņa fizisko spēju un īpašību attīstīšanu. Tieši tādēļ savos treniņos Madara mēģina cilvēku ”izkustināt” visās iespējamās dimensijās.

Kas ir TRX?

TRX Suspension training ir piekares treniņu sistēma, kura ir plaši izplatīta visā pasaulē un atzīts kā viens no efektīgākajiem treniņu konceptiem. TRX Suspension training izgudrotājs un dibinātājs ir Rendijs Hetriks. Sākotnēji TRX tika pielietots ASV Jūras Flotes karavīru fiziskās sagatavotības nodrošināšanai, redzot cik efektīva ir šī piekares sistēma, tā tiek iesaistīta arī augsta līmeņa sportistu fiziskās sagatavotības treniņos, sporta komandu, fizioterapijas kā arī fitnesa klubos grupu un personāltreniņu nodarbībās. Pati nozīmīgākā TRX Suspension training funkcija ir tāda, ka mēs varam vingrot visur gan darbā, gan mājās, gan dabā.

 

Kādas muskuļu grupas tiek attīstītas nodarbojoties ar TRX?

TRX treniņā mēs izmantojam savu ķermeņa svaru. Treniņa laikā mēs attīstām savas fiziskās īpašības – spēku, izturību, ātrumu, lokanību, koordināciju, līdzsvaru. Atkarībā no vēlamā mērķa tiek pielāgoti vingrojumi nepieciešamajām muskuļu grupām, bet pārsvarā TRX nodarbina visu ķermeņa muskulatūru, kā arī dziļo ķermeņa muskulatūru.

Vai TRX var uzskatīt par alternatīvu trenažieriem?

Jā, var uzskatīt, jo ar TRX var izpildīt vairāk kā 300 vingrojumus un tos var pielāgot jebkuram sagatavotības līmenim. Vienīgais, kas ir jāievēro-pareiza vingrojumu tehniskā izpilde, lai izvairītos no traumām. Atšķirībā no lielajiem un smagajiem trenažierim tu vari savu TRX ielikt somā un vingrot kur vien sirds vēlas.

Vai tā ir taisnība, ka TRX ir pozitīvi atzīts un novērtēts fizioterapeitu vidū un tiek pielietots arī rehabilitācijā?

Jā, TRX ir pozitīvi novērtēts fizioterapeitu vidū un tiek pielietots rehabilitācijā, jo TRX nav tikai spēka treniņš, vingrojumi tiek speciāli pielāgoti pēc-traumu periodā, kā arī atveseļošanās procesā.

Cik bieži būtu jānodarbojas ar TRX treniņiem?

Tik, cik pašam ir vēlme un iespējas! Kā jau ar katru treniņa veidu nevajag pārspīlēt, optimālais skaitlis ir 2-3 reizes nedēļā, kā arī ieteicams variēt ar treniņiem, lai nav tikai viens treniņa veids visu nedēļu. Tā kā, ja vēl neesi izmēģinājis TRX treniņu un vēlies to izbaudīt dodies uz kādu no sporta klubiem un izmēģini!

Tiekamies MyFitness TRX treniņos!

Teksta autors: Skaties.lv sporta redaktore Viktorija Kamaza

 

Aizvērt

MyFitness jaunumi

Piesakies MyFitness jaunumiem un esi vienmēr informēts par jaunākajām treniņu iespējām, klubu aktivitātēm un piedāvājumiem!


Lūdzu pārskatiet mūsu privātuma politiku.

Aizvērt

Ieiet

Neesi MyFitness biedrs? Reģistrēties!

Aizmirsāt paroli?

MyFitness

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?