MyFitness

MyFitness Privātai Treneris Artūrs Beiša stāsta par Patrīcijas gaitām sporta klubā.

Esmu novērojis, ka Patrīcijas izaugsme ir notikusi kā sporta teorijas grāmatā.  Apdomīgi, soli pa solim, bez lieka satraukuma, saspringuma, šķietami viegli, bet zinu tā nebūt nav. Patrīcijai ir ar laiku izkopta  spēja pašdisciplinēties, noskaņot sevi pietiekami smagam darbam, kad tas nepieciešams. Tādēļ īpašas motivācijas devas nepieciešamība no manas puses nebija aktualitāte mūsu treniņos. Drīzāk pozitīva, jautra treniņu procesa nodrošināšana. Tā ir nepieciešama, laužot stereotipus par go hard, or go home un citiem šāda veida pašiznīcinošiem treniņiem. Vienmēr un par katru cenu – treniņš kā jautrs piedzīvojums, tā ir mana ilgtermiņa treniņu filozofija ar klientu, izveidojoties arī neformālai komunikācijai ar iekšējiem jokiem par ko bieži uzjautrināties. Tajā pašā laikā, nezūdot treniņa kvalitātei, nemanāmi aizrit treniņu process, kur Patrīcija ar lielu atbildību izpilda katru manis uzdoto vingrinājumu un ieklausās norādījumos. Vingrinājumus Patrīcija nešķiro, kas jādara – jādara, patīk vai nepatīk, grūtāks vai vieglāks, tas viņai nodrošina garantētu gandarījuma sajūtu, uzveicot sevi, un sagādā pozitīvas emocijas pēc katra treniņa.

Vienmēr un par katru cenu – treniņš kā jautrs piedzīvojums, tā ir mana ilgtermiņa treniņu filozofija ar klientu.

Patrīcijas stāsts.

Mana ikdiena ir aktīva, strādāju un apmeklēju sporta zāli regulāri. Pie Privātā Trenera nonācu, jo bija vēlme vairāk uzzināt un iemācīties par veselīgu dzīvesveidu gan teorētiski, gan praktiski. Un nu jau pusotru gadu aktīvi apmeklēju privātos treniņus pie Artūra.

Sākumā jau nekad nezini, kas un kā būs, vai viss izdosies! Bet liels prieks, ka aizvien treniņos ir interesanti un nav iestājusies rutīna, aizvien uzņemu daudz jaunu informāciju par un ap veselīgu dzīvesveidu, ko lieku lietā! Un rezultāts neizpaliek –  ievērojot regulāru treniņu plānu, kas ir 2 līdz 3 reizes nedēļā,  redzu izmaiņas savā veselībā un ķermenī. Ir zaudēti kilogrami un ievērojami uzlabojusies pašsajūta, tas arī ļoti motivē nepārtraukt treniņus.

Izaicinājumi. Jā, aizvien izaicinājums ir piecelties no rīta uz agro treniņu. Tas laikam nemainīsies!

Patrīcijas 3 “mīļākie” vingrinājumi:

  • pietupieni;
  • izklupieni;
  • balsts uz apakšdelmiem.

Privātais Treneris Artūrs Beiša stāsta par Fizisko sagatavotību

Vispārzināms fakts – fiziskajai sagatavotībai ir būtiska loma sportistiem. Jums jābūt labākajā sportiskajā formā, īstajā brīdī, lai spētu parādīt labāko sniegumu. Dažādiem sporta veidiem nepieciešamas arī dažādas treniņu programmas. Pasaulē taču nav arī divu vienādu sportistu. Tavam trenerim vajadzētu palīdzēt plānot fiziskās sagatavotības treniņu programmu, kas ir atbilstoša Tev un Tavam sportam. Visām treniņu programmām būtu jāiekļauj šos sekojošos atslēgas principus.

IZTURĪBA –  ir spēja pretoties nogurumam, nezaudējot darbaspējas.

Izturība ir pamats visu pārējo fizisko īpašību sekmīgam treniņam. Izturība sportā ir spēja ilgstoši turpināt darbību, nesamazinot tās efektivitāti – turpināt darbību ar nemainīgu ātrumu, spēku un precizitāti.  Ir sporta veidi  kuros izturība ir dominējošā fiziskā īpašība. Šos sporta veidus mēs saucam par izturības sporta veidiem. Tomēr, izturība ir nepieciešama visu sporta veidu atlētiem.  Tāpēc nepieciešams pirms treniņu programmas sastādīšanas rūpīgi pārdomāt un saprast kāda izturības izpausmes forma ir noteicošā jūsu sporta veidā. Sportā  izturību iedala vispārējā un speciālā izturībā. Pēc organisma fizioloģiskās gatavības slodzei, izšķir aerobo un anaerobo izturību, bet pēc izpausmes formas – vispārējā izturībā, ātruma izturībā, spēka izturībā.

Vai Tu zināji…

Pasaules rekords maratonā vīriešiem, pieveicot 42,2 kilometru distanci, ir 2.01:39 un tas pieder Eliudam Kipčogem no Kenijas.

Triatlona garākā distance, bieži saukta arī par “Ironman”  ir 3.8 kilometru peldēšana, 180.2 kilometru riteņbraukšana, 42.2 kilometru skriešana.

 

LOKANĪBA – ir spēja veikt kustību, ar nepieciešamo amplitūdu.

Kustību amplitūda nozīmē cik tālu Jūsu locītava kustēsies katrā virzienā. Lokanība katrā locītavā ir specifiska. Muskuļu, kaulu, cīpslu un saišu struktūru kombinācija ierobežo Jūsu locītavu kustību amplitūdu. Par spīti šo locītavu kustību amplitūdas ierobežotībai, parasti, ir iespējams uzlabot lokanību ar muskuļu stiepšanas palīdzību. Cilvēks izmanto lokanību arī izpildot ātruma un spēka kustības, tātad uzlabojot kustību amplitūdu uzlabosies Jūsu veiktspēja sportā.

Laba lokanība nodrošina tādus  ieguvumus sportistam kā:

  • Uzlabo veiktspēju
  • Samazina traumu risku
  • Uzlabo gatavību treniņiem un sacensībām
  • Paātrina atjaunošanos

Vai Tu zināji…

Labākais laiks lai stieptos, lokanības uzlabošanai ir pēc, nevis pirms treniņa.

Statiskā stiepšanās nav ieteicama pirms treniņa, tā var nelabvēlīgi ietekmēt ātruma, spēka īpašības.

 

SPĒKS, ĀTRUMS, JAUDA

  • Spēks ir spēja pretoties pretestībai izmantojot muskuļu spēku.
  • Ātrums ir spēja veikt muskuļu kustības ātri.
  • Jauda ir spēja pretoties pretestībai ierobežotā laikā.

Sportā viens no noteicošajiem faktoriem ir pareizā jaudas attiecība-  eksplozīvā spēka un eksplozīvā ātruma kombinācija. Katrā sportā nepieciešamas dažādas spēka, ātruma un jaudas kombinācijas. No tā izriet treniņu programmām būtu jāiekļauj šie 3 svarīgie komponenti. Neaizmirstot arī par izturības, lokanības, kustību koordinācijas attīstīšanu.

Vai Tu zināji…

Maksimālais spēks galveno lomu spēlē sporta veidos, kur sportistiem jāpārvar liels ārējais spēks (jāpārvieto smagumi) piemēram: svarcelšana, vesera mešana, lodes grūšana.

Spēka izturība nepieciešama sportistiem kuriem pretestība ir periodiski augsta (džudo, bokss, airēšana).

Pasaules rekords 100 m vīriešiem ir 9,58 sekundes un pieder Useinam Boltam no Jamaikas, skrējiena laikā viņa maksimālais ātrums pārsniedza 44 km/h.

Aizvērt

MyFitness jaunumi

Piesakies MyFitness jaunumiem un esi vienmēr informēts par jaunākajām treniņu iespējām, klubu aktivitātēm un piedāvājumiem!


Lūdzu pārskatiet mūsu privātuma politiku.

Aizvērt

Ieiet

Neesi MyFitness biedrs? Reģistrēties!

Aizmirsāt paroli?