MyFitness

GALDA TENISA NOTEIKUMI

SADARBĪBĀ AR  www.galdateniss.lv

 

Ja spēlei ir skatītāji, spēlētājiem jābūt atšķirīgas krāsas kreklos. Kā arī, ja spēle notiek ar baltu bumbiņu, spēlētājam nevajadzētu būt baltā kreklā.

Serve:

Servei jāsākas ar to, ka bumbiņa brīvi guļ uz servētāja nekustīgas brīvās rokas atvērtā plaukstā. Servētājam jāpamet bumbiņa uz augšu gandrīz vertikāli, neiegriežot to, tā lai tā paceļas vismaz 16 cm augstumā no brīvās rokas plaukstas, un pēc tam krītot lejā, līdz sitienam nekam nepieskartos. Uzreiz kā bumbiņa tiek pamesta, servētāja brīvā roka un plauksta jānovirza sāņus, lai tā neaizsegtu redzesloku starp bumbiņu un tīkliņu, pretiniekam sitiena izpildīšanas brīdī bumbiņa ir jāredz.

Pa Bumbiņu tās kritiena laikā servētājam jāsit tā, lai bumbiņa vispirms skartu viņa spēles galda virsmu, pēc tam, pārlidojot pāri vai apkārt tīkliņa konstrukcijai, bumbiņai jāpieskaras pieņēmēja spēles virsmai. Dubultspēlēs bumbiņai jāpieskaras secīgi, servētāja labajai spēles laukuma pusei, bet pēc tam pieņēmēja labajai spēles laukuma pusei. Ja serve izpildīta pareizi, bet skar tīkliņu, tā jāatkārto.

Serve ir ļoti svarīga spēles sastāvdaļa, un no tās bieži vien ir atkarīgs spēles rezultāts, tāpēc to jācenšas izpildīt pareizi!

Sets:

Setu uzvar spēlētājs vai pāris, kas pirmais iegūst 11 punktus. Pēc katriem 2 ieskaitītiem punktiem serves pieņēmējs, vai pāris kļūst servētājs, un tā līdz seta beigām, ja vien abi spēlētāji, vai pāri nav ieguvuši 10 punktus, kad serves pieņēmējs, vai pāris kļūst par servētāju ik pēc katra ieskaitītā punkta. Setu šajā gadījumā uzvar spēlētājs, vai pāris, kas pēc tam pirmais iegūst 2 punktu pārsvaru.

Pēc katra izspēlētā seta spēlētāji mainās galda pusēm, ja spēle nonāk līdz pēdējam izšķirošajam setam, pēc viena spēlētāja pirmajiem iegūtajiem pieciem punktiem spēlētāji atkal mainās galda pusēm.

Spēle:

Spēle var sastāvēt no jebkura skaita labākajiem setiem, bet parasti tā sastāv no iespējamiem pieciem setiem, kuros uzvarētājs tiek noteikts pēc trim uzvarētajiem setiem, vai svarīgākās sacensībās spēle sastāv no iespējamiem septiņiem setiem, kuros uzvarētājs tiek noteikts pēc četriem uzvarētajiem setiem. Ja spēles laikā rodas strīdus situācija, spēlētājiem ir pretējs viedoklis, un nav tiesneša, ir vispārēji pieņemts konkrēto punktu pārspēlēt!

Aizvērt

MyFitness jaunumi

Piesakies MyFitness jaunumiem un esi vienmēr informēts par jaunākajām treniņu iespējām, klubu aktivitātēm un piedāvājumiem!


Lūdzu pārskatiet mūsu privātuma politiku.

Aizvērt

Ieiet

Neesi MyFitness biedrs? Reģistrēties!

Aizmirsāt paroli?