MyFitness

MyFitness Privātā Trenere Lāsma Pelše stāsta par Zanes gaitām sporta klubā.

Ar klienti Zani pirmais kontakts bija izveidojies tieši “Apļa treniņos”. Ļoti labi atceros viņas sākotnējo fizisko sagatavotību. Sākotnēji diezgan neregulāri tikāmies funkcionālajā zonā. Taču, kad Zane izvēlējās nākt pie manis uz privātajiem treniņiem, biju sajūsmā, jo man tika piešķirta lielāka iespēja iemācīt, pastāstīt un sekmēt rezultātus.

Grūtības sagādāja dažādi bāzes vingrinājumi, bet ne velti ir teiciens “practise makes perfect”. Man kā trenerei ir neaprakstāmi baudāmi skatīties uz sasniegtajiem rezultātiem. Ievērojami ir samazinājies ķermeņa apkārtmērs. Viņas treniņu praksē viduklis ir samazinājies par 17 cm, svars ir samazinājies vismaz par 12kg. Spēks ir pieaudzis un grūtības nesagādā ikdienas darbi.

Pats labākais nopelns, strādājot ar klientiem, ir rezultāti. Tādēļ liela nozīme ir jāpievērš ne tikai trenerim, bet arī klientam. Protams, dzīvē gadās dažādas situācijas un es uzskatu, ka ne-profesionāliem fitnesa mērķiem, ir iespējami izņēmumi. Tomēr to es nereklamēju! Ja klients ņem vērā ieteikumus no trenera un tos pielieto dzīvē, tad rezultāti ir garantēti. Ja neesi sasniedzis 100% – tad ļoti iespējams nedari visu uz tik pat daudz procentiem.

Pati labākā alga, strādājot ar klientiem, ir viņu sasniegtie rezultāti.

Treniņu procesā sākām ar bāzes vingrinājumiem. Mācījāmies tehnisko izpildījumu un to, kā pareizi vingrinājuma izpildes laikā saslēgt muskuli ar smadzenēm. Galvenokārt, lai izprastu kustību un pieslēgtu visas darbā nepieciešamās muskuļu grupas. Paralēli spēka treniņiem, ieviesām intervāla treniņus un šobrīd Zanes uzdevumus ir 15 min HIIT (augstas intensitātes intervālu treniņš) vismaz 3 reizes nedēļā. Tas palīdzēs samazināt ķermeņa masas tauku procentus, paātrinās vielmaiņu un nostiprinās sirds un asinsvadu sistēmu. Kā arī uzlabos elpošanu.

Strādāt ar Zani ir viegli un patīkami. Man patīk viņas attieksme pret treniņiem un uzturu. Es teiktu, ka Zanei ļoti piestāv šī brīža sportiskā forma un mēģinu viņu pierunāt mācīties par treneri 😀 . Šobrīd strādājam un ejam uz mērķi kopīgiem spēkiem. Regulāri treniņi ir Zanes labākā rutīna.

 

Zanes stāsts.

Esmu uzņēmuma vadītāja. Ikdienas darbs norit pie datora. Turklāt, tas ir arī diezgan emocionāli saspringts darbs. Ārpus darba laiku labprāt pavadu dabā – eju pārgājienos, braucu ar velosipēdu, ziemā dodos slidot vai slēpot. Pirms sāku apmeklēt sporta klubu,  vairākus gadus dziedāju korī.

2018. gada martā sāku apmeklēt MyFitness grupu nodarbības un sākumā izmēģināju dažāda veida nodarbības ar domu “izvēdināt” galvu pēc darba dienas un piespiest sevi nepavadīt laiku no rīta līdz vakaram birojā. Ar laiku sapratu, kuras nodarbības un treneri vairāk atbilst manai gaumei. Man iepatikās iknedēļas sportošana un parādījās arī cits mērķis – uzlabot fizisko veselību un izskatu. Tā kā grupu nodarbības nemācēju izvēlēties tā, lai spētu sasniegt izvirzīto mērķi, tad izlēmu doties pie privātā trenera, lai individuāli pielāgotu treniņa programmu vajadzībām un spējām.

Privātajiem treniņiem pievērsos 2018.gada septembrī un aizvien esmu uzticīga Lāsmas kliente. Kāpēc? Rezultāti ir tie, kas mani notur un neļauj pat grūtākajos brīžos mest treniņus pie malas. Samazinājies ķermeņa apkārtmērs un svars kopumā, palielinājies spēks un izturība, vairs nav regulāru galvassāpju saspringušas apkakles zonas dēļ. Patīk tas, ka esmu kļuvusi apmierinātāka ar savu ķermeni. Beidzot parādījušās arī muskuļu aprises rokām, tas priecē. Divas reizes nedēļā trenējos kopā ar treneri un tad vēl vienu reizi pieķeru klāt – aizeju uz kādu nodarbību, vai padarbojos viena zālē. Gandarījums pēc treniņa par kvalitatīvi pavadītu laiku mani motivē censties un darīt vairāk.

Zanes trīs iecienītākie vingrinājumi:

  • svara stieņa celšana ar gurniem;
  • vingrinājumi ar hantelēm ( bicepsam, tricepsam);
  • pietumieni ar svara stieni

Vingrinājumi, kurus pildu nelabprāt, bet trenerim pretī nerunāju, ir visi, kur iesaistīta lekšana, kaut gan prieks par padarīto, pēc šādiem vingrinājumiem, ir liels.

Papildus visiem citiem ieguvumiem, esmu sakārtojusi arī savus ēšanas paradumus, uzturs, ko uzņemu ir daudz veselīgāks. Aizvien ēdiens ir mans lielākais izaicinājums. Nav vienkārši mainīt savus ieradumus, jo īpaši stresa situācijās, kad rokas vien stiepjas pēc našķiem.

Tas, ko gribētu ieteikt ikvienam, ir sakt sportot tagad, nevis, kad ir jau parādījušās kādas veselības problēmas, kā bija manā gadījumā, kā cēlonis bija mazkustīgs dzīvesveids. Smieklīgi, bet arī iegādajoties abonementu, ir sajūta, ka ir jāatpelna tas ar pēc iespējas vairāk treniņiem.

Pēc tam ieviesu savā ikdienā jaunu rutīnu – kaut vai 2 reizes nedēļā ieplānot un realizēt kādu aktivitāti. Tam visam vēlāk pievienojās arī gandarījuma sajūta pēc treniņiem, kuru kārojas iegūt atkal un atkal. Vēlāk treniņi kļuva par normālu ikdienas ieradumu un vairs nav grūti saņemties tos apmeklēt.

Mērķi ir uzstādīdi gana augsti – iemācīties pareizi izpildīt vingrinājumus, sasniegt savu vēlamo svaru un pavisam “pieveikt” neveselīgo diētu. Prieks, ka šo ceļu neeju viena, jo man ir lielisks atbalsts vārdā Lāsma.

6 ieteikumi no Privātās Treneres Lāsmas,  kā saglabāt veselību, strādājot ofisā?

Liela daļa no maniem klientiem strādā ofisos, tāpēc varu minēt, ka visbiežākās sūdzības ar ko viņi saskarās ir – muguras sāpes, sāpes sprandā un plecos, nogurums un stress. Tajā skaitā arī palielināts tauku procents organismā. To nevajadzētu uztvert kā normu un meklēt līdzekļus, lai no tā atbrīvotos.

  1. Esi fiziski aktīvs!

Varu minēt, ka visiem maniem klientiem, kuri regulāri apmeklē privātos treniņus ir samazinājušās vai pavisam likvidētas sāpes mugurā, sprandā un plecos. Strādājot ofisā cilvēks atrodas piespiedu stāvoklī ,jo lielāko daļu dienas viņš atrodas sēdus.

Kā kļūt fiziski aktīvam ?

  • Apmeklēt trenažieru zāli vai grupu nodarbības. (Mana izvēle ir “MyFitness”, jo tur strādā profesionāli treneri, plašs inventāra klāsts un patīkama atmosfēra)
  • Lifta vietā izvēlēties kāpnes.
  • Mašīnu nolikt pēc iespējas tālāk no iepirkšanās centra ieejas.
  • Darba laikā , mainīt sēdus pozīciju uz stāvus.
  • Ja ofisā ir telefona saruna, izvēlēties tajā brīdi pastaigāt.

 

  1. EAT, PRAY, LOVE.

Bieži vien saspringtā grafika dēļ, cilvēki aizmirst par uzturu ikdienā. Galu galā ikdienas rutīna kopsummējas un bieži vien tas ir liekā svara problēmas, stress, depresija, nogurums. Kā arī emocijas bieži vien izdara izvēles mūsu vietā.

Kā ofisā ēst veselīgāk?

  • Ēdienu ņemt līdzi no mājām.
  • Ja nu gadās ieskriet uz paķert pusdienu piedāvājumu, atteikties no kompota, mērcītes un deserta. J You don’t need this! Believe me
  • Pasūtīt ēdienu uz darbu, ja tuvumā nav piemērota vieta veselīgai maltītei.

 

  1. Dzer “enerģiju”!

Esot dehidrēts cilvēks bieži vien var sajusties noguris un vājš. Tā iemesla dēļ bieži vien cilvēks izvēlas – apēst “enerģiju”, aizmirstot, ka enerģija ir ūdens. Smadzenes neatšķir organisms vēlas ēst vai dzert. Kā risinājumu – sākumā padzeries, ja pēc 20 min izsalkums nav rimis, tad ir laiks pusdienu pārtraukumam!

Kā ūdeni dzert biežāk?

  • Turi ūdens pudeli/ glāzi vienmēr pie rokas (somā, uz darba galda)
  • Efektīvas ir arī aplikācijas, kas skaita izdzerto ūdens daudzumu. Tas ļoti iespējams nestrādās ilgtermiņā, taču būs labs starts.
  • Šobrīd ir pieejamas daudz dažādu stilīgu ūdens pudeļu. Tas ūdens dzeršanas procesu padara vairāk baudāmu.
  • Es uzskatu, ka ūdens nevar negaršot. Taču, tādi piemēri ir dzirdēti un tādā gadījumā es ieteiktu – ūdenim pievienot augļus vai dārzeņus, kas ūdens garšu padarīs atsvaidzinošāku.
  • Vīna vakari pēc garas darba dienas šķiet ļoti vilinoši , līdz brīdim ,kad tas izveidojas par ikdienu. Kā būtu, ja šajā pašā vīna glāzē – ielietu ūdeni un izbaudīto to pavisam citā kontekstā. Veselīgi un ar glanci J

 

  1. Rutīna.

Tas ir tas ,kas vai mūs stiprina vai arī grauj. Ja dzīvē ir lietas, ko ir vēlēšanās mainīt, tad ieteiktu piedomāt par to – kāda ir jūsu ikdiena. Atceries, ka vakardienas darbi ir šodienas rezultāts.

Kā mainīt ikdienu?

 

  • Jāsaraksta mērķi, uzdevumi uz lapas, lai skaidri ir saprotams kas ir tas ,ko vēlies iegūt.
  • Brīdī, kad mērķi ir uzstādīti, strukturizēti jāsaraksta – soļi ”Kas ir jādara, lai tos mērķus sasniegtu?”
  • Jāuzraksta “ideālas dienas” plāns.
  • Tālāk jau katru dienu jācenšas pietuvināties- ideālās dienas plānam.

Bieži mērķus nostādot, tomēr ir grūti viņus sasniegt vienam. Ja runa ir par veselības mērķiem, iesaku izvēlēties privāto treneri. Ne tikai iesācējiem ir grūtības sasniegt iecerēto, profesionālajā sportā treneris ir obligāts nosacījums. Turklāt tev būs daudz vieglāk aizbraukt uz zāli, ja kāds Tevi tur gaidīs. Ja es pati nebūtu privāto nodarbību treneris, tad es noteikti izvēlētos kādu treneri, kurš palīdzēs sasniegt iecerēto un vēl vairāk.

  1. Guli

Viens no lielākajiem faktoriem, kas ietekmē svara palielināšanos, muskuļu masas krišanos un garastāvokļa svārstības ir miega trūkums. Miegs ir laiks, lai mēs varētu atjaunoties un atpūsties. Mazs miegā pavadītais laiks var novest pie pārlieku liela kofeīna uzņemšanas, kāri pēc saldumiem, noguruma, kā arī darbā zūd produktivitāte.

Ko darīt, ja nevaru aizmigt?

  • Dienas otrajā pusē ierobežo kofeīna uzņemšanu
  • Centies ieviest režīmu laikā ,kad ej gulēt un kad celies
  • Velti guļamistabai pildīt savu funkciju, bez ēdieniem un TV – uzturi to tīru un kārtīgu
  • Katru nakti pirms gulētiešanas pavēdini istabu (aptuveni 15 min) , lai svaigs gaiss un saldāks miegs
  • Nomierinoša vanna vai duša ļoti palīdz relaksēties

Aizvērt

MyFitness jaunumi

Piesakies MyFitness jaunumiem un esi vienmēr informēts par jaunākajām treniņu iespējām, klubu aktivitātēm un piedāvājumiem!


Lūdzu pārskatiet mūsu privātuma politiku.

Aizvērt

Ieiet

Neesi MyFitness biedrs? Reģistrēties!

Aizmirsāt paroli?