MyFitness

Ance Olte, MyFitness grupu nodarbību treneru vadītāja, un Lāsma Pelše, MyFitness privāto treneru vadītāja stāsta par to, kāpēc sportojot cilvēki kļūst laimīgāki.

Kas ir galvenā motivācija pievērsties aktīvam dzīvesveidam – tieši sportošanai?

Ance: Manuprāt, ir divi galvenie faktori – iespēja ilgtermiņā uzlabot veselības stāvokli un atslēgties no ikdienas problēmām, atbrīvojoties no saspringuma, kurā mūs tur stress. Atnākot uz sporta zāli, gribi – negribi, jānoskaņojas uz domām par sportošanu – vingrojumiem, savām sajūtām. Arī meditācija var būt lieliska atslēgšanās, bet aktīva sportošana palīdz arī uzlabot fizisko pašsajūtu teju acumirklī.

Lāsma: Izkustēties, trenēties, labi pavadīt laiku – laba motivācija ir šie trīs faktori. Kāds vēlas sasniegt noteiktu sportisko rezultātu, cits uzturēt veselīgu tonusu – mērķi var būt dažādi, bet motivācija noteikti ir labāka pašsajūta. Sports ir svarīgs ne tikai cilvēkam, kas astoņas stundas dienā pavada biroja krēslā, bet arī, piemēram, jaunajai māmiņai, kurai vingrojumu komplekss var palīdzēt pret muguras sāpēm. Neredzu iemeslu, kāpēc nenodarboties ar sportu, jo ne vienmēr uzreiz jāsāk ar augstas intensitātes treniņiem, vislabāk slodzi kāpināt pamazām, atbilstoši pašsajūtai.

Šobrīd pasaulē aktuāls ir body positive trends. Tajā tiek runāts par to, ka jebkurš ķermenis, jebkura forma ir skaista un unikāla. Iespējams, arī tas palīdz atmest kautrību sportot publiskā vietā un pievērsties sportam?

Ance: Tas tiešām ir apsveicami, ka mācāmies nenosodīt citus un – tieši otrādi – uzmundrināt. Svarīgi ir nokļūt līdz zālei un nenobīties – tas jau vien būs pamatīgs solis. Piemēram, pie mums pieejama nodarbība “Gym ABC”, kur treneris izskaidro, kādam vingrojumu kompleksam domāts katrs trenažieris un kas vislabāk būs piemērots konkrētajam cilvēkam.

Savukārt, no grupu pieredzes viedokļa, varu teikt – atrodiet kādu, kas gatavs jums doties līdzi. Divatā kalnus gāzt ir vieglāk! Grupu nodarbībā var būt arī vieglāk atbrīvoties no saspringuma, sajust citu cilvēku enerģiju.

MyFitness pieejama arī tāda interesanta grupu nodarbība kā Studio X, kur sportošana notiek samazinātā apgaismojumā, bet augstā intensitātē, liekot sajusties teju kā ballītē. Tā piemērota arī kautrīgiem cilvēkiem, kas citādi jūtas pārāk eksponēti.

Lāsma: Ja dzīvē kaut kas biedē, tad tas ir jādara! Vienmēr jāatceras, ka mēs katrs sportošanas nodarbību kaut kad esam piedzīvojuši pirmo reizi, arī treneris. Mūsos katrā sēž iekšā tā neveiklības izjūta, bailes par neizdošanos, bet kas tad ir sliktākais, kas var notikt? Drīzāk – ātrāk iedarbosies endorfīni un sajutīsim pozitīvo pacēlumu. Sports – tā ir laime! Privāto treneri nereti cilvēki izvēlas, lai sevi disciplinētu, kaut arī piezogas slinkums, ir jāiet, jo ir pieraksts. Tāpat treneris pieskatīs, vai visi vingrojumi tiek izpildīti pareizi.

Kādi būtu nākamie soļi pēc tam, kad motivācija atrasta?

Ance: Sporta zāles izvēli bieži nosaka dzīves vieta – kas atrodas tuvāk mājām, kur ērtāk nolikt mašīnu, kāds ir tās darba laiks. MyFitness zāle t/c Alfa noteikti ērtību ziņā ir ļoti draudzīga ikvienam apmeklētājam, jo nav jāuztraucas par pārkingu un ir ļoti fleksibls darba laiks. Kad izvēlēts konkrēts sporta klubs, ir jāaprunājas ar tur strādājošajiem profesionāļiem – ar kuru izveidojas vislabākais kontakts, vienalga – grupu vai privāto. Mēs neesam roboti, savstarpējai ķīmijai ir liela nozīme. Emocionālā sapratne sportā ir ļoti svarīga.

Lāsma: Aizvien vairāk sportot gribētāji novērtē labu servisu, kas sākas jau pie ieejas klubā. Tā ir cilvēciska vēlme, iespēja sajusties gaidītam. Ja tu jūties saprasts, pozitīvs, tad esi atradis savu īsto sporta zāli. Treneris kļūst par sava veida uzticības personu, tāpēc ir svarīgi, lai tas ir profesionāls cilvēks, kas ne tikai tehniski izpilda savu darbu, bet arī mīl to.

Kādi ir jūsu hobiji ārpus darba?
Ance: Mana aizraušanās vienmēr ir bijis volejbols, atslēgšanās no ikdienas, esmu 11-kārtēja Latvijas čempione. Bet ārpus sporta es uzlādējos garās pastaigās ar savu suni, kurš nu jau sāk klausīt manas komandas. 😉

Lāsma: Neatņemama daļa manā ikdienā ir fotografēšana. Es medīju emocijas, kā tās atspoguļojas cilvēku sejā, un iemūžinu šo mirkli.

Aizvērt

MyFitness jaunumi

Piesakies MyFitness jaunumiem un esi vienmēr informēts par jaunākajām treniņu iespējām, klubu aktivitātēm un piedāvājumiem!


Lūdzu pārskatiet mūsu privātuma politiku.

Aizvērt

Ieiet

Neesi MyFitness biedrs? Reģistrēties!

Aizmirsāt paroli?