MyFitness

Mazāk par 200 kalorijām, mazāk par 2 eiro, bez dakšas, bez karotes!

Dienām, kad esam nemitīgā kustībā, būtu labi sagatavot maltītes iepriekš, lai steidzīgais ritms neliktu šķēršļus ne labai pašsajūtai, ne labai figūrai. Ko nopirkt, ja nu tomēr esi ceļā un gribās kaut ko uzkost?

Klasika – banāns (~110 kcal) un biezpiena sieriņš (~150 kcal).

Turpinājumā piedāvāju 7 relatīvi veselīgas uzkodas, ko var iegādāties, lai remdētu izsalkumu, ja nav ne dakšas, ne karotes, ne vietas, kur nomazgāt kādu augli.

Nomazgāti burkāni

Dārzeņi, augļi un ogas būtu ieteicamākie veselīgām uzkodām, taču bez banāna, kas nav jāmazgā, veikalos un degvielas uzpildes stacijās ir pieejami nomazgāti burkāni. Kraukšķīgi, gardi un veselīgi – super!

Ar burkāniem tiks uzņemtas šķiedrvielas un tiks palielināts uzkodas apjoms, taču uzņemsi maz kaloriju. Attēlā redzamajā daudzumā – 200 g burkānu ir tikai 90 kcal. Vari šo apvienot ar citu uzkodu, kurā vairāk olbaltumvielu, ogļhidrātu, vai tauku. Protams, burkānus un citus dārzeņus, piemēram, gurķus, papriku un cherry tomātus lētāk būs sagatavot iepriekš (mājās nomazgāt un sagriezt), bet, kā jau minēju – šoreiz esam ceļā!

 

Maizes šķēle

Tieši tik vienkārši – nopērc maizi. Izvēlies tādu, kas Tev garšo. Ja zināmu iemeslu dēļ esi izslēdzis maizi no uztura, varu ieteikt kukurūzas galetes. Tās ir vieglas, tāpēc droši ēd vairākas un 200 kalorijās iekļausies. Es uzkodai izvēlos maizi ar žāvētiem augļiem un riekstiem. Viena šķēle ir diezgan smaga – ap 60 gramiem un satur 180 kcal, bet izsalkums tiek remdēts lieliski. Ja kāda šķēle paliek pāri, droši uzglabā to saldētavā!

 

Siera nūjiņas

Vēl viena uzkoda, kuru var ēst bez dakšas, vai karotes – siera nūjiņas. Tās garšo gan bērniem, gan pieaugušajiem, turklāt satur kalciju! Trīs siera nūjiņas satur 180 kcal.

 

Dzeramie jogurti

Dzeramo jogurtu klāsts veikalos ir plašs, atliek vien izvēlēties, kāda garša ir tīkamāka un paskatīties uz pievienotā cukura daudzumu. Ja aktīvi sporto, noderēs dzērieni, kuros, salīdzinot ar parastajiem jogurtiem, ir lielāks olbaltumvielu daudzums. Manā jogurtā ir 180 kcal un 21 grams olbaltumvielu.

 

Batoniņi

Iespējams, ka viena no pirktākajām uzkodām bez banāniem un biezpiena sieriņiem ir batoniņi. Cukurotie šokolādes batoniņi gan nebūtu tā labākā izvēle, bet atliek vēl dažādi pārslu un proteīna batoniņi. Lielākajos veikalos būs pieejami arī tādi, kas gatavoti tikai no datelēm, riekstiem un žāvētiem augļiem.

Iesaku pievērst uzmanību ne tikai sastāvam, bet arī uzturvērtībai, jo kaloriju skaits var ievērojami atšķirties batoniņa svara dēļ – ir tādi pārslu batoniņi, kas sver 23 gramus; ir tādi, kas sver 80 gramus. Es šoreiz izvēlējos proteīna batoniņu. Tas satur 199 kcal, 20 gramus olbaltumvielu un ir kārdinoši garšīgs.

 

Rieksti

Rieksti daudziem ir iemīļota uzkoda, jo tie ir veselīgi, labi remdē izsalkumu, tos ir ērti paņemt līdzi un tie ātri nesabojājas. Šoreiz izvēlējos valriekstus, jo tie satur nepieciešamās omega-3 taukskābes. Kā vienu porcijas apjomu uzkodai nosvēru ¼ daļu valriekstu paciņas – 25 g. Šāds daudzums satur 170 kcal.

 

Tumšā šokolāde

Arī šokolāde retu reizi var būt uzkoda. Ieteicams izvēlēties tādu, kurai lielāks kakao saturs, nevis sastāvdaļu sarakstā pirmais ir minēts cukurs. Saldummīļi šādu uzkodu novērtēs! Es šoreiz izvēlējos tumšo šokolādi bez pievienota cukura, bet ar saldinātājiem. Trīs gabaliņi šīs šokolādes satur 160 kcal.

 

Atceries

– ar uzkodām bieži vien uzņemam nemanāmās kalorijas, kas sasummējoties rada pozitīvu enerģijas balansu un liekos kilogramus, tāpēc uzkod gudri – skaties sastāvu, svaru, nepārspīlē ar uzkodu daudzumu, lai dienas uztura pamatu veido sabalansētas maltītes!

Jāņem vērā, ka rokas pirms ēšanas vajadzētu nomazgāt, tāpēc varbūt atrodas iespēja nomazgāt arī augļus un dārzeņus. Cits risinājums – varbūt ir iespēja nopirkt karotīti, vai ņemt tādu uzkodu, kurai karotīte, vai dakša nāk komplektā.
Teksta autore Klinta savā Instagram profilā (@foodpreplv )jautāja saviem sekotājiem, kādas ir viņu iecienītākās uzkodas, esot ceļā. Viņu radošās idejas lasi blogā foodprep.lv

 

 

Aizvērt

MyFitness jaunumi

Piesakies MyFitness jaunumiem un esi vienmēr informēts par jaunākajām treniņu iespējām, klubu aktivitātēm un piedāvājumiem!


Lūdzu pārskatiet mūsu privātuma politiku.

Aizvērt

Ieiet

Neesi MyFitness biedrs? Reģistrēties!

Aizmirsāt paroli?