MyFitness

Paula Pļavniece nenoliedzami ir viena no iedvesmojošākajām MyFitness sportotājām. Sākot apmeklēt mūsu klubu ar nesatricināmu apņēmību un darbu Paulai deviņu mēnešu laikā izdevās sasniegt lieliskus rezultātus – zaudēti vairāk nekā 40 kilogrami liekā svara.

Apmeklēt sporta zāli jau sen bija Paulas plānos. Nu, vismaz zemapziņā. Tomēr pienāca brīdis, kad, paskatoties spogulī, mērs bija pilns. Turklāt tas pat nebija galvenais – fizisko aktivitāšu trūkums un augstais stresa līmenis, ko pieprasa teātra režisores darbs, bija radījis emocionālu slogu.

Sapratu, ka esmu sasniegusi līmeni, kurā vairs nevēlos atrasties. Vajadzēja radikāli mainīt dzīvesveidu. Tā nebija doma par svara nomešanu, bet gan par psiholoģiskā stāvokļa uzlabošanu. Ja šo situāciju nerisinātu, tas varētu beigties bēdīgi. Pēc dabas esmu impulsīva – vienkārši sapratu, ka man ir nepieciešamas fiziskās aktivitātes, tāpēc ķēros vērsim pie ragiem. MyFitness mājaslapā atradu treneri Lailu Vesati un piezvanīju viņai.

Līdz ienākšanai MyFitness sporta zālē, kas atrodas Galleria Riga tirdzniecības centrā, Paulai bija ļoti pieticīga fizisko aktivitāšu bagāža – varbūt ziemā ik pa laikam paslēpoja vai paslidoja, bet vasarīgākos laikapstākļos pabrauca ar velosipēdu. Tiesa, iepriekš viņu bija piemeklējušas problēmas ar muguru, turklāt pirmajā MyFitness treniņā bijušas bailes no nezināmā.

Kā atceras Paulas trenere Laila, viņas jaunajai audzēknei pirmie treniņi bija ļoti grūti, tomēr progress bija straujš.

Mēs izrunājām visu par uzturu un sākām trenēties, taču pēc neilga laika Paulai bija jādodas komandējumā uz diviem mēnešiem. Viņa palūdza, lai iedodu treniņprogrammu, kuru viņa varētu veikt pati. Lai gan to iedevu, man nebija 100% pārliecības, ka viņa tiešām to pildīs un pēc komandējuma atgriezīsies sporta zālē, jo parasti, kad pārāk tālu tiek ielaists nepareizs dzīvesveids un liekais svars, sākums ir visgrūtākais un motivācija nav tik spēcīga, lai tiktu galā bez trenera atbalsta.

Tomēr Paulas gadījums bijis pavisam pretējs – viņa no divus mēnešus ilgā komandējuma atgriezās slaidāka un spēcīgāka. Pēc atgriešanās viņa treniņos jau varēja strādāt krietni augstākā intensitātes līmenī. Tas tādēļ, ka Paula apzinīgi bija ievērojusi visas Lailas rekomendācijas un trenējusies pēc plāna. Kā priecājās trenere, viņa bijusi ļoti pārsteigta par savas audzēknes apņēmību.

Paula joprojām trenējas aptuveni piecas sešas reizes nedēļā. Arī šobrīd ir pāris individuālas nodarbības pie Lailas, bet lielākoties viņa sporto viena. Kopš janvāra beigām viņa tikusi vaļā no aptuveni 42 kilogramiem liekā svara, turklāt viņa ir noskaņojusies turpināt iesākto un nepamest sportošanu.

Paulas lieliskajos rezultātos liela loma bijusi arī veselīgai ēšanai. Viņa nekad nav bijusi junk food piekritēja, tomēr savas ēdienreizes viņa agrāk plānojusi nepareizi. Kā pati smej, viņa tagad pat apēd vairāk nekā pirms pievēršanās sportam, jo šobrīd vienkārši ķermenis patērē vairāk enerģijas.

Negribu pārāk daudz runāt par to, cik kilogramus esmu zaudējusi. Runa ir par pašsajūtu, kas tam seko roku rokā. Turklāt prasījās vairāk enerģijas, pārāk bieži jutos nogurusi. Sapratu, ka mans nervozais dzīvesveids ar lielu daudzumu stresa labi nebeigsies. Apzinoties, ka ķermenis ar prātu ir ļoti saistīts, sāku sportot. Fiziskās aktivitātes palīdz tikt galā ar stresu. Ja man pirmizrāžu priekšvakarā ir nenormāli saspridzinājumi, vienkārši dodos uz kardio treniņu un to visu izlādēju. Tas pamatīgi atslābina nervus.

Daudziem ir stereotips, ka cilvēki, kuri iet sportot, domā tikai par savu fizisko templi, bet manā gadījumā ir runa tieši par intelektuālo un psiholoģisko pusi.

Paula vairākkārt sarunā akcentē, ka liela loma viņas lieliskajos rezultātos bijusi arī trenerei Lailai.

Ja Laila nebūtu tik laba trenere, es kādā brīdī noteikti to būtu pārstājusi darīt. Viņa man neko neuzspiež un neliek forsēt, kas arī ir manu panākumu iemesls. Vienmēr prātīgi un mierīgi, ko es ļoti novērtēju.

Teātra režisorei izdevās sasniegt iecerēto – viņas mentālās veselības stāvoklis nu ir krietni uzlabojies un ir zaudēts krietns daudzums liekā svara. Divi zaķi ar vienu šāvienu. Turklāt viņai ir izveidojusies pozitīva atkarība.

Man paliek grūti, ja es treniņā neesmu bijusi divas trīs dienas. Mūsu ķermenis bez fiziskām aktivitātēm nav paredzēts tādam laikmetam, kādā mēs dzīvojam. Ir jākustas.

Paula pavisam noteikti turpinās aktīvi kustēties un sportot, turklāt par to ir pārliecināta arī viņas trenere Laila.

Paula to visu ir paveikusi, pateicoties savai pacietībai, neatlaidībai un mērķtiecībai. Esmu ļoti priecīga, ka viņa man uzticējās un vienkārši darīja to, ko ieteicu. Paula ir sapratusi, cik labi var justies savā ķermenī, un ir iemīlējusi treniņus.

 

Edgars Barbaks, Almants Poikāns

Aizvērt

MyFitness jaunumi

Piesakies MyFitness jaunumiem un esi vienmēr informēts par jaunākajām treniņu iespējām, klubu aktivitātēm un piedāvājumiem!


Lūdzu pārskatiet mūsu privātuma politiku.

Aizvērt

Ieiet

Neesi MyFitness biedrs? Reģistrēties!

Aizmirsāt paroli?