MyFitness

Viena no lietām, ko #paliecmājās laikā būsim iemācījušies, ir plānot – iepirkties retāk un tērēt gudrāk. Kāpēc gan šīs iemaņas neturpināt pielietot arī turpmāk? 

Klinta Stasjule, foodprep.lv

 

Plānošana galvā ir visvienkāršākā. Tas nozīmē, ka idejas, ko gatavosi nākamajās dienās, Tev ir padomā, bet nav uzrakstītas. Iepirkumu sarakstu Tu pieraksti uz lapiņas vai telefonā vai arī paturi prātā. Tomēr, plānojot šādi, vari attapties situācijā, ka atmiņa pieviļ un, atnākot no veikala, kādu svarīgu produktu esi aizmirsis iegādāties.

Plānošana uz papīra ir populāra. Maltītes var sarakstīt kalendārā pie sienas, plānotājā vai vienkārši uz papīra lapas, un piestiprināt to pie ledusskapja. Var uzzīmēt režģi, sarakstīt ēdienreizes vertikāli un nedēļas dienas horizontāli – ēdienreižu plānotājs ir gatavs! Mīnuss? Ja sāc mainīt uzrakstīto, plāns izskatās haotisks, kā arī nelāgi sanāk, ja iepirkumu sarakstu arī uzraksti uz lapiņas, bet lapiņu aizmirsti mājās.

P.S. Te vari izprintēt sev Foodprep.lv ēdienreižu plānotāju!

Plānošana elektroniski ietver datora, telefona, dažādu programmu un aplikāciju lietošanu. Elektroniskai ēdienreižu plānošanai ir vairāki plusi – tā ir ērtāk koriģēt pierakstīto, nosūtīt iepirkumu sarakstu dzīvesbiedram, kā arī plāns vienmēr ir līdzi telefonā.

Piedāvājam Tev iespēju lietot Foodprep.lv elektronisko ēdienreižu plānotāju BEZ MAKSAS!

  1. Atver saiti plan.foodprep.lv (ieteicams izmantot datoru).
  2. Apskaties, kādi produkti Tev jau ir mājās – ieraksti tos piezīmēs!
  3. Izdomā, kā izmantosi esošos produktus un kādas maltītes ēdīsiet nākamajās dienās (atceries – vakariņās pagatavojot lielāku ēdiena daudzumu, to varēsi ēst nākamās dienas pusdienās, tādējādi ietaupot laiku pusdienu gatavošanai!).
  4. Uzraksti iepirkumu sarakstu un nosūti plāna saiti sev!
  5. Esot veikalā, Tu redzēsi gan plānu, gan iepirkumu sarakstu, kurā varēsi atzīmēt, ko ieliec groziņā!

Protams, vari izmantot jau telefonā esošas aplikācijas, piemēram, piezīmju aplikāciju iPhone notes, vai vienkārši sarakstīt maltītes savā e-kalendārā, piemēram, Google calendar. Vari izmantot citas ikdienas lietošanai piemērotas mobilajās aplikācijās, piemēram, Evernote, Google Keep vai sarakstīt maltītes Excel tabulā.

Speciālas ēdienreižu plānošanas aplikācijas, kas var noderēt, ir, piemēram, Whole Week,  GroceryGadget un Bring!.

Savukārt, ja Tavs mērķis ir notievēt vai palielināt muskuļu masu un Tu skaiti kalorijas, noderīga būs uztura dienasgrāmatas pierakstīšana elektroniski tādās kaloriju skaitīšanas aplikācijās kā Myfitnesspal, Lose it vai Lifesum. Skatoties uzturvērtību jau apēstajām maltītēm, nākamās vari plānot tā, lai tās atbilstu Tavam mērķim. Ja lieto kādu no šīm aplikācijām, noteikti izmanto opciju skenēt svītrukodu, lai atvieglotu produktu pievienošanu.

Ja vēlies uzzināt vairāk par veselīgu uzturu, ielūkojies Foodpreplv instagram kontā!

Aizvērt

MyFitness jaunumi

Piesakies MyFitness jaunumiem un esi vienmēr informēts par jaunākajām treniņu iespējām, klubu aktivitātēm un piedāvājumiem!


Lūdzu pārskatiet mūsu privātuma politiku.

Aizvērt

Ieiet

Neesi MyFitness biedrs? Reģistrēties!

Aizmirsāt paroli?