MyFitness

MyFitness Privātais Treneris Edvīns Bušs stāsta par Kristapa gaitām sporta klubā.

Mani kā privāto treneri Kristaps uzrunāja, šķiet, pagājušajā gadā. Izvēloties, teica, ka viņam nepieciešams, kas nopietnāks!

Strādājot kopā ar Kristapu esam sasnieguši labus rezultātus. Esam saveduši kārtībā plecu locītavu, uzlabojuši ķermeņa fizisko stāvokli, samazinājuši liekā svara daudzumu ķermenī un pats galvenais – esam kļuvuši daudz aktīvāki kā agrāk.
Atsaucot atmiņā pirmo  treniņu ar Kristapu, nu gāja grūti! Ķermenim tāds neliels šoks –  jaunas kustības, muskuļu sāpes, bezspēks.

Atsaucot atmiņā pirmo treniņu ar Kristapu, nu gāja grūti!

Treniņa gaitā redzējām plecu joslas kustības traucējumus un samazinātu mobilitāti locītavā, kā arī labās rokas disbalansu. Par šīm niansēm Kristaps arī mani informēja pirms uzsākām aktīvi trenēties. Protams, šādas lietas varam konstatēt treniņu procesā, ja klients neinformē treneri, bet ļoti vērtīgi, ka attiecības starp treneri un klientu ir atklātas jau no sākuma, jo tad varam jau ķerties pie darba ar citu jaudu. Pašā sākumā strādājām ar šīm problēmzonām un apguvām vingrinājumu tehnisko izpildi, nevis ķērāmies pie svariem. Fokusējāmies uz  pleca mobilitāti un roku disbalansu, progresējām katru nedēļu. Tagad Kristapam kustības plecos vairs nesagadā diskomfortu. Tas jau ir liels sasniegums!
Protams, kā tad bez galvenā progresa, kuru vēlas dzirdēt visi – svara zaudēšana. Kristaps sākumā svēra 112 kg, tagad cipars uz svariem rāda 102kg. Svara zaudēšana nebija uzlikta kā prioritāte. Būtiski bija atgūt kustību iespējas un kļūt spēcīgākam, svara zudums jau nāk komplektā.

Arī Kristaps,  sajutis uzlabojumus un izmaiņas ķermeņī, ir motivēts turpināt darboties un izvirzīt jaunus mērķus!
Arī es kā teneris esmu dikti priecīgs par viņu, jo esmu liecinieks, cik daudz Kristaps ir cīnījies treniņos un varu apgalvot, ka katrs panākums ir ieguldītā darba augļi!

Nu jau esam kļuvuši par labiem draugiem! Nav tā, ka ar visiem klientiem uzreiz esi čoms, bet ja klientam izdodas atrast savu treneri , ar ko ir pa ceļam ne tikai pacilāt svarus, tad treniņam ir cits spēks! Man ir baigais prieks strādāt ar Kristapu!

 Ja klientam izdodas atrast savu treneri, ar ko ir pa ceļam ne tikai pacilāt svarus, tad treniņam ir cits spēks!

Kristapa stāsts.

Strādāju diezgan garšīgā profesijā! Esmu šefpavārs! Kārdinājums ik uz soļa! Liels mīnuss, ka visu dienu sanāk būt uz kājām,bet to kompensēju ar savu hobiju – videospēles jau pavisam citā pozīcijā – dīvānā!

Un tad nu tas dīvāns ik pa laikam jāiemaina pret kaut ko aktīvāku. Kad nomainīju darbu, parādījās vairāk brīvais laiks, ko veiksmīgi sāku aizpildīt ar treniņiem pie Edvīna. Laika trūkums bija lielākais šķērlis, kas mani atturēja no sporta kluba apmeklējuma. Nu jau pie Edvīna trenējos kādus 8 mēnešus, laiks skrien ātri, ļoti ātri. Daudz kas ir sasniegts, bet kā tikko sasniedz vienu mērķi, tā jau procesā parādās citi mērķi, un tā Tu cilvēks aizraujies! Lai gan šķiet, ka vēl daudz, kas jāsasniedz, kad paskatos uz to, kas sasniegts varu sev un Edvīnam uzsist pa plecu! Ir nomests liekais svars, uzlabojusies pašsajūta, arī stāja kļuvusi staltāka un pazudis diskomforts locītavās! Mana dzīves kvalitāte kopumā ir uzlabojusies.

Ja jautā, kādi ir lielākie izaicinājumi treniņu procesā, tad atbilde ir pavisam vienkārša. Edvīns man izdomā izaicinājumus – man atliek tikai mēģināt nekrist kaunā! 🙂

Privātais treneris Edvīns stāsta par spēka vingrinājumu ietekmi uz ķermeņi.

Pirmkārt, visas kustības ar papildus svaru nāk Jums par labu. Nav nozīmes, kāds ir Jūsu mērķis – samazināt svaru, nostiprināt muskulatūru, stājas labošana, spēka pielielināšana vai svara palielināšana. Visi augstas klases sportisti izmanto spēka vingrinājumus savos treniņos, būtiski, lai šim treniņam ir mērķis, kāpēc mēs to darām un, ko vēlamies panākt. Tas, kam ir jāpievērš lielākā uzmanība ir pareiza vingrinājuma tehnika. Katrai kustībai ir sava tehnika, pēc kuras ir jāvadās, lai sevi nesatraumētu, bet gan  iedarbinātu kontrēto muskuli uz ko vingrinājums ir vērsts.

Spēka treniņu rezultātā tiek vairots mūsu spēks – paliekam spēcīgāki, varam pacelt lielāku svaru, varam ilgāk noturēt svaru. To izjūtam arī ikdienā, veicot kādus mājas vai dārza darbus. Rezultāti ir gan ar aci redzami – uzteiktāki muskuļi, staltāka stāja, gan arī ar aci nenosakāmi uzlabojumi – spēcīgas saites. Spēka treniņi ieliek labu bāzi priekš dažādiem ikdienas darbiem, kurus veicot, speciāli nepiedomājam kā labāk celt, kā labāk nest, jo tas jau ir iesakņojies automātiski. Ķermenis jau pasaka priekšā, kāds variants būs vissaudzīgākais.

Sievietēm nav jābaidās, ka darbojoties ar svaru, tiks uzaudzēta liela muskuļu masa. Ar spēka treniņiem muskuļi paliks izteiktāki, tajā pašā brīdī samazināsies ķermeņa tauku masa. Attiecīgi, jo lielāka piepūle, jo lielaks enerģijas patēriņš, jo ātrāk tauku masa tiks dedzināta.

Ar spēka treniņu palīdzību tiek normalizēta vielmaiņa. Ja ieklausīsieties ķermenī, tad tas pats pateiks priekšā, ko ēst pirms treniņa, ko pēc.

Aizvērt

MyFitness jaunumi

Piesakies MyFitness jaunumiem un esi vienmēr informēts par jaunākajām treniņu iespējām, klubu aktivitātēm un piedāvājumiem!


Lūdzu pārskatiet mūsu privātuma politiku.

Aizvērt

Ieiet

Neesi MyFitness biedrs? Reģistrēties!

Aizmirsāt paroli?