MyFitness

Stipru Latviju veido veselīgi un spēcīgi tās iedzīvotāji. MyFitness ir kļuvis par MOVEMBER kustības atbalstītāju, jo mēs patiesi ticam, ka fiziskās aktivitātes un stabils mentālais stāvoklis ir labas veselības pamatā.

Piedāvājam sarunu arMOVEMBER” kustības vēstnesi un MyFitness klubu biedru Ansi Klintsonu.

“Movember Latvija” ir fonds, kas 2015. gadā aizsāka rīkot dažāda veida satura aktivitātes, lai pievērstu sabiedrības uzmanību vīriešu veselībai. “No vīriešiem sagaida mamutu mājās, vīrieši nedrīkst raudāt un īstiem vīriem nemaz nesāp. Vēl joprojām pasaulē, kas tik daudz runā par vienlīdzību, pasaulē, kurā normalizē dažādu cilvēku izpausmes un esības veidus, vīri nevar saņemties regulāriem un laicīgiem ārsta apmeklējumiem, jo tā ir vājuma izpausme. Šī sagrozītā izpratne noved līdz tam, ka ik gadu vīrieši pāragri mirst no slimībām, ko medicīna mūsdienās viegli ārstē, ja vien to laicīgi konstatē. Tāpat man ļoti žēl ik gadu dzirdēt Latvijas baisos datus par tīšu paškaitējumu (pašnāvību) veikšanu, kas vīriešu vidū ir sešas reizes izplatītāka, nekā sieviešu,” stāsta “MOVEMBER” kustības vēstnesis un MyFitness klubu biedrs Ansis Klintsons.

Latvijas iedzīvotāju vecuma struktūrā vērojams, ka vecāka gadagājuma iedzīvotāju vidū ir daudz vairāk sieviešu nekā vīriešu, lai gan jaundzimušo vidū zēnu ir vairāk. Augstāks vīriešu īpatsvars saglabājas arī līdz 40 gadu vecumam, kas skaidri norāda uz to, ka ap 40 gadu slieksni ir stingri jāpieskata sava veselība. 2021. gadā* 9 % vīriešu un 11,2 % sieviešu atzinuši, ka nav veikuši nepieciešamo medicīnisko pārbaudi vai ārstēšanu, lai gan tāda vajadzība ir bijusi. Vīriešiem biežākais iemesls (29,4 %) ir nogaidīšana, lai pārliecinātos, vai ar laiku nekļūs labāk (sievietēm tikai 8,7 %).

Ansis Klintsons smaidot stāsta, ka viens no iemesliem, kāpēc vīrieši nedodas pārbaudīt prostatu, ir, pēc vīriešu domām, komplicētais un nepatīkamais pārbaudes process. “Nav tā, ka ārsts pirmās vizītes laikā uzreiz bāž pirkstu dibenā. Zinu, ka vīriešu vidū šī ir izplatīta stigma. Medicīna strauji attīstās un visi izmeklējumi primāri sākas ar pavisam parastām asins analīzēm. Pēc tām ārsts saprot, vai tālāki izmeklējumi ir vai nav nepieciešami. Es aicinu vīriešus piedomāt pie tā, ka svarīgs ir ne tikai tas, cik ilgs laiks tiek pavadīts uz šīs Zemes, bet arī tā kvalitāte. Tāpēc saviem paziņām un draugiem es ik pa laikam atgādinu un saku: “Aizej pārbaudīties, jo tas uzlabos tavu dzīves kvalitāti!””.

Ģimenes ārsts – laboratorija – ģimenes ārsts. Trīs pirmie soļi kvalitatīvas ikdienas un veselīgas nākotnes vārdā. Klintsons dalās ar pavisam vienkāršu shēmu, ko iesaka 1–2 reizes gadā ieviest katra vīrieša ikdienā . “Aicinu vīriešus tomēr mīlēt arī sevi un savu ķermeni. Viens no mīlestības izpausmes veidiem pret sevi ir regulārs ģimenes ārsta apmeklējums. Palūdziet savam ģimenes ārstam analīzes uz kopējo prostatas specifisko antigēnu, kā arī pakonsultējieties ar mediķi, kam jūsu vecumā ar jūsu veselības vēsturi vēl ir nepieciešams pievērst uzmanību. Bieži vien dažādas slimības vai infekcijas māk labi slēpties, tāpēc cilvēka ķermenis simptomus neizjūt un neizrāda, taču tieši te sākas lielākā ķibele. Ja gaidīsim līdz simptomiem, tad var būt jau par vēlu.”

Domājot par mīlestību pret sevi un rūpēm par stipru un veselīgu ķermeni, Ansis Klintsons rītus sāk ar kafijas krūzi, taču, kamēr vārās ūdens, Ansis modina ķermeni – 10 presītes, 10 atspiešanās, 10 pietupieni. Neliela rīta rosme, kas pamodina un iedod ķermenim tonusiņu. Tik pat svarīgi ir sakārtot domas pirms darba dienas. Tam palīdz meditācija, kuras laikā Ansis atslābina ķermeni, prātu un noskaņojas dienai. “Ķermenim ir vajadzīgas fiziskās aktivitātes. Tādēļ es nevaru dzīvot bez sporta zāles, tajā es gūstu papildu enerģiju un stiprinu ķermeni un prātu. Es vēlos savu dzīvi dzīvot pilnvērtīgi, es vēlos savu laiku pavadīt kvalitatīvi, es vēlos, lai man pa spēkam ir viss, ko esmu iecerējis. Vājums, laicīgi nediagnosticētas kaites, neapmierinātība ar dzīvi, nevajadzīgs stress var novest pie sabrukuma, tāpēc ir svarīgi jau tagad atmest stereotipus par vājiem vai stipriem vīriešiem. Slimības nešķiro – mēs visi esam cilvēki.”

VĪRU TESTS

MOVEMBER ietvaros aicinām ikvienu vīrieti pievērst pastiprinātu uzmanību savai un savu draugu veselībai, tāpec aicinām izpildīt Vīru testu, ar kura palīdzību viegli noskaidrot minimālās veselības pārbaudes, kas jāveic attiecīgā vecumā. MyFitness klubos pieejami arī nelieli bukleti, kas būs kā špikeris un ceļvedis dodoties pie ārsta. Aicinām ikvienu to paņemt sev līdzi un padalīties ar draugiem.

MOVEMBER AKTIVITĀTES MYFITNESS KLUBOS

*https://stat.gov.lv/lv/statistikas-temas/iedzivotaji/dzimumlidztiesiba/6296-dzimumu-lidztiesiba-veseliba?themeCode=GE

Aizvērt

MyFitness jaunumi

Piesakies MyFitness jaunumiem un esi vienmēr informēts par jaunākajām treniņu iespējām, klubu aktivitātēm un piedāvājumiem!


Lūdzu pārskatiet mūsu privātuma politiku.

Aizvērt

Ieiet

Neesi MyFitness biedrs? Reģistrēties!

Aizmirsāt paroli?