MyFitness

Ziemassvētku laikā ēdam pārāk daudz. Rezultātā rodas smaguma sajūta un nogurums. Papildus ne tik labai fiziskai sajūtai mūs pārņem arī pārmetumi un vainas sajūta. Un tā katru gadu.

Kas būtu jāņem vērā, lai sagaidītu Jauno gadu ar labu pašsajūtu un lieliskā formā?

  • Ievies savā dzīvē veselīga uztura paradumus, kas Tev neprasa milzīgas pūles un piespiešanos. Ja Tu ēstu un kustētos atbilstoši savām vajadzībām 350 dienas gadā, tad Tev nebūtu jāuztraucas par pēdējām divām gada nedēļām. Tu izvēlies savus paradumus, bet paradumi veido Tevi. Tā vietā, lai apņemtos pirmajā janvārī sākt kārtējo diētu, pirmssvētku laikā pārdomā savu ilgtermiņa stratēģiju un veidus, kā soli pa solītim ieviest pozitīvas pārmaiņas ikdienā.
  • Rūpējies par sevi un savu ķermeni. Neizlaid treniņu, palasi grāmatu un palutini sevi ar vannu, kurai pievienota smaržīgā bumba, vai veic kādu mājas skaistuma procedūru. Izrādītā mīlestība pret sevi liks justies daudz labāk un pozitīvi ietekmēs arī Tavus ēšanas paradumus svētku laikā.
  • Ēd regulāri. Ja pirms sēšanās pie svētku galda būsi izsalcis, pirmais šķīvis ar ēdienu tiks iztukšots nemanot un visdrīzāk to nemaz neizbaudīsi. Pirms svinībām paēd vieglas brokastis, piemēram, omleti ar dārzeņiem.
  • Saldumi un Ziemassvētku laiks neapšaubāmi iet roku rokā. Tomēr mazie, it kā nevainīgie našķi bieži vien satur vairāk kaloriju kā svētku maltīte un rezultātā rada vainas sajūtu. Ja mērķtiecīgi strādā pie ķermeņa kompozīcijas mainīšanas, tad varbūt paēd pilnvērtīgu svētku maltīti, bet piparkūkām un citiem našķiem saldumu traukā uzreiz saki “nē, paldies”, īpaši, ja esi no tiem, kuriem nepietiek ar 5 piparkūkām un kuri nespēj apstāties, kad tās nobaudījuši.
  • Ja svētku mielasts notiks pie Tevis, izvēlies ēdienus gudri. Liec uz galda arī grilētus un sautētus dārzeņus, fermentētus produktus (skābētos kāpostus un gurķīšus), svaigus salātus un liesu gaļu. Parūpējies, lai svētku laikā uz galda ir pieejams ūdens. Aukstam ūdenim var pievienot ledu, šķēlēs sagrieztu greipfrūtu un rozmarīna zariņus. Cita ideja skaistai ūdens karafei – dzērvenes ar piparmētru lapiņām. Kad esi paēdis, bet viss vakars vēl priekšā, tā vietā, lai stieptos pēc kārtējās piparkūku saujas, padzeries ūdeni.

  • Nepavadi laiku pie galda ēdot, ja esi jau paēdis. Tie nav pirmie kumosi, kas Tev rada smaguma sajūtu. Tā ir nemitīgā našķēšanās visa vakara garumā. Kad esi paēdis vakariņas, uzliec uz šķīvja savu salveti. Kad atkal kārdinošām acīm skatīsies uz kārumiem pilno galdu, šī salvete būs kā signāls, kas Tev atgādinās, ka esi jau paēdis.
  • Pārēšanās ir daudzu problēma. Tas varbūt izklausīsies neparasti, bet iesaku svētkos par ēdienu, uzturvielām un kalorijām domāt mazāk. Kārdinājumu būs daudz un, jo vairāk centīsies sevi ierobežot un kontrolēt, jo vairāk iekšēja stresa Tev būs un gribēsies “aizliegto”. Ja neradīsi sev diētas likumus, tad nebūs, ko pārkāpt!

Izvēlies pats – vai skaitīt kalorijas katrai ēdienreizei vai izbaudīt svētkus ar lielu šķīvi un pilnu punci. Lai ko Tu izvēlētos, galvenais, lai esi mierā ar sevi gan svētkos, gan pēc tiem!

Raksts veidots speciāli priekš MyFitness sadarbībā ar Klintu. Viņas blogā Foodprep.lv lasi vēl 5 ieteikumus, lai Tu svētkos nepārēstos  un ko darīt, ja tomēr sanācis pārspīlēt un jūties pārēdies.  Seko Instagram kontam @foodpreplv, lai uzzinātu vairāk!

Aizvērt

MyFitness jaunumi

Piesakies MyFitness jaunumiem un esi vienmēr informēts par jaunākajām treniņu iespējām, klubu aktivitātēm un piedāvājumiem!


Lūdzu pārskatiet mūsu privātuma politiku.

Aizvērt

Ieiet

Neesi MyFitness biedrs? Reģistrēties!

Aizmirsāt paroli?