MyFitness

Food prep vai  meal prep ir ēdiena sagatavošana nākamajām dienām. Tas ir praktisks veids, kā ietaupīt naudu, laiku, uzlabot ēšanas paradumus, pašsajūtu un ķermeņa formu! Atbilstošs uzturs ir viens no noteicošajiem faktoriem, lai Tu iegūtu tādu augumu, kādu kāro!

Sagatavo sev ēdienreizes iepriekš, pielāgo tās savam dzīvesveidam, samazini ikdienas rūpes un sasniedz savus mērķus!

 

Kā sākt food prepot?

 

  1. Apzinies savu mērķi un motivāciju!

Padomā, ko un kāpēc Tu vēlies mainīt savā izskatā un ēšanas paradumos. Apzinies savu mērķi – zaudēt liekos ķermeņa taukus; palielināt muskuļu masu; ēst veselīgāk; samazināt izdevumus pārtikai – izvēlies sev vienu mērķi un gatavojies pārmaiņām!

  1. Plāno!

Aplūko savu nākamo dienu grafiku. Novērtē, kad Tev būs brīvāka diena, lai iepirktos un gatavotu. Daudzi izvēlas gatavot svētdienā, jo nedēļas sākums parasti ir saspringts un tādās dienās iepriekš pagatavotais ēdiens noderēs visvairāk. Dzimšanas dienas ballīte vai ceļojums diez vai būs piemērotākās dienas jaunu paradumu uzsākšanai. Izvēlies ēdienreizes un ēdienu, ko gatavosi!

  1. Sagatavojies!

Sastādi iepirkumu sarakstu (pirms tam izpētot, kas Tev mājās jau ir) un vadies pēc tā. Ideāli, ja sarakstu veido tādā secībā, kā ieejot veikalā ir izkārtoti produkti, lai pa veikalu nav jāiet “zig-zagā”. Sagatavo trauciņus, kur liksi pagatavoto ēdienu, vai, ja Tev vēl tādu nav, pieraksti iepirkumu sarakstam!

 

  1. Iepērcies, pagatavo, uzglabā un ēd!

Noteikti laicīgi pagatavo maltītes, lai iesāktais darbs nes rezultātus! Ievēro pārtikas produktu termiņus, ēdiena drošību un gatavās maltītes uzglabā noslēgtos traukos ledusskapī.

 

  1. Sāc lēnām!

Food prep nedēļai diviem cilvēkiem!? Stop! Sākumā izvēlies kaut vai tikai vienu ēdienreizi, ko sagatavot iepriekš! Izvēlies to, kas ir Tavs klupšanas akmens – nepaēstās brokastis, kad paguli 10 minūtes ilgāk; bagātīgās vakariņas, kad pēc darba to vien gribās, kā pieēsties; vai kalorijām bagātās uzkodas, kas neviļus dienas gaitā tiek apēstas. Gatavo vienkāršu ēdienu, kas Tev garšo un ko jau esi gatavojis/-usi iepriekš! Vari sagatavot tikai zupu nākošo divu dienu vakariņām, vai uzvārīt olas nākošo trīs dienu brokastīm un nomazgāt augļus veselīgām uzkodām!

 

Ja veselīga alternatīva ir pie rokas, pastāv mazāka iespēja, ka ēdīsi to, kas pagadās un kas Tevi attālinās no rezultātiem!

Food prep maltīšu piemērs

  • Brokastīs: omlete ar sezonas dārzeņiem un tostētu pilngraudu maizi.
  • Pusdienās: makaroni ar lasi.
  • Vakariņās: lēcu zupa.
  • Uzkodās: grieķu jogurts ar augļiem, valrieksti.

 

Raksts tapis sadarbībā ar Klintu no Foodprep.lv

Foodprep.lv mērķis ir popularizēt vienkāršu, uzturvielām sabalansētu un cenas ziņā draudzīgu maltīšu gatavošanu mājās.

Aizvērt

MyFitness jaunumi

Piesakies MyFitness jaunumiem un esi vienmēr informēts par jaunākajām treniņu iespējām, klubu aktivitātēm un piedāvājumiem!


Lūdzu pārskatiet mūsu privātuma politiku.

Aizvērt

Ieiet

Neesi MyFitness biedrs? Reģistrēties!

Aizmirsāt paroli?

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?