MyFitness

Šķidruma uzņemšana ir svarīga jebkura vingrinājuma vai sporta aktivitātes laikā. Neatkarīgi no tā, vai esat profesionāls sportists, amatieris vai aktīva dzīvesveida entuziasts, izpratne par ūdens patēriņa nozīmi sporta laikā ir ļoti svarīga, lai izvairītos no traumām. Apskatīsim detalizētāk, kādēļ ūdens uzņemšana ir tik svarīga cilvēka organismam un kā nodrošināt pietiekamu ūdens uzņemšanu treniņa procesa laikā. 

KĀPĒC ŪDENS UZŅEMŠANA IR SVARĪGA

Ūdens uzņemšanai ir svarīga loma gan fiziskajā sniegumā, gan vispārējā veselībā. Ūdens palīdz transportēt svarīgas uzturvielas visā ķermenī, regulē ķermeņa temperatūru, samazina nogurumu un samazina muskuļu krampju risku. Pareiza hidratācija arī palīdz palielināt koncentrēšanos un modrību, vienlaikus samazinot stresa un trauksmes sajūtu. Pietiekama ūdens dzeršana fizisko aktivitāšu laikā var arī palīdzēt novērst dehidratāciju, kas var izraisīt nopietnākas veselības problēmas, piemēram, nierakmeņus un karstuma slimības, piemēram, karstuma izsīkumu vai karstuma dūrienu. 

PADOMI, KĀ UZTURĒT PIETIEKAMU ŪDENS DAUDZUMU ĶERMENĪ TRENIŅA LAIKĀ

Parasti sportistiem ir ieteicams izdzert 400-600 ml ūdens 2-3 stundas pirms sporta, 200-300 ml 20-30 min pirms treniņa vai iesildīšanās laikā, līdz 200 ml katras 15-20 min treniņa laikā un pēc treniņa beigām izdzert vēl līdz vienai glāzei ūdens. Tam vajadzētu nodrošināt, ka esat pareizi hidratēts visa treniņa laikā. Ir arī svarīgi atzīmēt, ka pārāk liela daudzuma ūdens dzeršana var būt tikpat bīstama kā nepietiekama dzeršana, tāpēc vislabāk ir izvairīties no pārmērīgas ūdens lietošanas uzturā, ja vien to nav norādījis ārsts. Turklāt, ja piedalāties garākos sporta pasākumos, piemēram, maratonos vai triatlonos, var būt lietderīgi savā ikdienā iekļaut ar elektrolītiem bagātus sporta dzērienus, lai papildinātu sviedros zaudētos elektrolītus, taču ir jāatceras, ka šāda veida dzērieni neaizvieto sabalansētu un pilnvērtīgu uzturu.  

Pareiza hidratācija sporta laikā ir būtiska, lai palielinātu veiktspēju, vienlaikus samazinot traumu vai slimību risku dehidratācijas dēļ. Zinot, kad un cik daudz dzert pirms fiziskām aktivitātēm, to laikā un pēc tām, var paātrināt sava vēlamā rezultāta ātrāku sasniegšanu, vienlaikus izvairoties no iespējamiem riskiem, kas saistīti ar dehidratāciju. Ievērojot iepriekš minētos padomus, jums izdosies uzturēt pietiekamu ūdens daudzumu treniņu laikā! 

Avoti: 

  • www.lu.lv/sports/par-mums/zinas/zina/t/60078/ 
  • www.sporto.lv/sporta-veidi/dazadi/dzeramais-zelts/ 
  • www.verywellfit.com/how-much-water-should-you-drink-3120428 
  • https://www.bupa.co.uk/newsroom/ourviews/hydration-exercise 
  • treneruizglitiba.lv/treneruabc.lv/sporta-blogs/profesora-ulda-gravisa-blogs/170-udens-lietosana-treninu-procesa

Aizvērt

MyFitness jaunumi

Piesakies MyFitness jaunumiem un esi vienmēr informēts par jaunākajām treniņu iespējām, klubu aktivitātēm un piedāvājumiem!


Lūdzu pārskatiet mūsu privātuma politiku.

Aizvērt

Ieiet

Neesi MyFitness biedrs? Reģistrēties!

Aizmirsāt paroli?