MyFitness

SHE FIX ir sieviešu organizācija un dzīvesstila zīmols, kas darbojas ar mērķi popularizēt urbānos un action sporta veidus sieviešu vidū, kā arī iedvesmot uz aktīvu un mērķtiecīgu dzīvesveidu. Lai veicinātu labo praksi ekstrēmo sporta veidu vidū, trīs SHE FIX pārstāves devās uz MyFitness trenažieru zāli, lai šodien un arī turpmāk sevi uzturētu labā fiziskā formā.

Tuvojoties aktīvai sacensību sezonai, ekstrēmo sportu veida pārstāves apņēmās sportot cītīgāk. Savu pieredzi SHE FIX pārstāves dokumentēja savos sociālajos tīklos, lai ikviens sekotājs varētu iedvesmoties jaunu mērķu noteikšanā un to sasniegšanā. Kā uzsver aktīvā dzīvesveida piekritējas: “Ar MyFitness trenažieru zāles apmeklējumu vēlamies akcentēt labas fiziskās sagatavotības un plānveida treniņu nozīmi, un to nepieciešamību tieši action sportu jomā.”


Personīgās pieredzes stāsti

Bieži vien action sporta pārstāvji savas prasmes attīsta pilsētvidē vai dabā. Aktīvajai sezonai beidzoties, bieži vien tiek piemirsts par vispārējās fiziskās formas uzturēšanu visa gada garumā. Iemesli regulārai sportošanai ir dažādi – tas nepieciešams gan tādēļ, lai samazinātu traumu iespējamību, gan arī tādēļ, lai sasniegtu labākus rezultātus, kā arī ātrāk apgūtu jaunus trikus.

Zemāk atspoguļoti trīs SHE FIX pārstāves personīgie stāsti par to, kāds bijis katrs noietais ceļš līdz treniņiem MyFitness trenažieru zālē, kā arī dalīšanās pieredzē par plānveidīgas sportošanas ietekmi katras pārstāves ikdienā un sasniegumiem action sportos.

Hristinas stāsts (SHE FIX līdzdibinātāja)

MyFitness_trenažieru_zāle

Foto: SHE FIX privātais arhīvs

Patiesībā, mans ceļojums sākās ar piedalīšanos pirmajā MyFitness nometnē, uz kuru mani aizvilka mamma (Paldies, mammu!).

Vienmēr esmu bijusi aktīva un vienmēr kustībā. Iespējams tieši šāds dzīvesveids arī palīdzējis būt labā fiziskā sagatavotības līmenī. Jāatzīst, ka treniņi zālē man nekad nav šķituši pievilcīgi. Tā vietā priekšroku devu braucieniem ar Fixed Gear velosipēdu, Bmx, jāšanas sportu un līdzīgām aktivitātēm. Tomēr aptuveni pirms gada sapratu, ka ar šādiem “gadījuma sakariem” nepietiek, lai es justos un izskatītos tik labi, kā gribētos. Šī sajūta arī bija iemesls pagrieziena punktam, kad izlēmu, ka pienācis laiks “iestāties klubiņā.”

Mans ceļojums sporta klubu pasaulē sākās ar piedalīšanos pirmajā MyFitness nometnē, uz kuru mani aizvilka mamma (Paldies, mammu!). Soli pa solim sāku apgūt fitnesa pamatus un saprast, kā lietot sporta kluba inventāru. Tas nenoliedzami ir process, kas prasa motivāciju, laiku un lielu pacietību. Kādā brīdī nonācu pie secinājuma, ka kaut ko daru, bet nejūtu rezultātus un zināju, ka risinājums ir konsultācija ar pieredzējušu treneri. Šo iespēju noteikti iesaku visiem, kuri uzsāk nopietnākas sportošanas gaitas.

Privātais treniņš man deva labāku izpratni par to, kā vispār treniņu process strādā, kādi ir man piemērotākie vingrinājumi, kā tos pareizi izpildīt un kā pareizi ēst. Konsultācijas rezultātā biju spējīga sastādīt pati savu personīgo treniņu plānu, un jau ar lielāku motivāciju pievērsties savam mērķim – uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību ar uzsvaru uz kāju un roku izturības palielināšanu, un formas pielabošanu. Mana lielākā motivācija pēc šīs apņemšanās ir padziļināta sērfošanas apguve, kā arī došanas garākā braucienā ar motociklu. Šim piedzīvojumam vēlos būt pēc iespējas labāk sagatavojusies!

Beātes stāsts (SHE FIX pozitīvais gariņš) 

MyFitness_trenažieru_zāle

Foto: SHE FIX privātais arhīvs

Iet uz treniņiem bez mērķa ir bezjēdzīgi.

Ar sportu man vienmēr bijušas draudzīgas attiecības, un caur to sevi esmu centusies iepazīt arvien vairāk. SHE FIX komandā esmu Fixed Gear cienītāja jeb riteņbraucēja, tomēr man patīk sevi izaicināt un izmēģināt dažādus sporta veidus. Kā piemēram, velosipēda vietā bieži izvēlos inline skrituļslidas, slēpes, wakeboard… Šādu uzskaitījumu varētu turpināt ilgi. Uzskatu, ka visam jābūt līdzsvarā, tāpēc jau vairākus gadus savu balansu atrodu ar jogas un meditācijas palīdzību.

Pateicoties Hristinas neatlaidībai, kura mūždien mudina iet padarīt kaut ko aktīvu un vairākkārt uzsverot to, ka, lai būtu panākumi mūsu ekstrēmajos lauciņos, ir jāsporto ikdienā, nolēmām šajā sezonā pieiet lietām nopietnāk. Uzsāku SHE FIT projekta izaicinājumu ar domu mainīt savus uzskatus, būt drosmīgākai un nebaidīties no sevis. Neskatoties uz aktivitāti savos sociālajos kontos, esmu ļoti kautrīga un baidos uzdrīkstēties. Uzdrošināties runāt par sevi un to, kā sevi redzu šajā pasaulē, man prasa lielu piepūli.

Manuprāt, iet uz treniņiem bez mērķa ir bezjēdzīgi. Mans sākotnējais mērķis bija: “Hm, mācīšos nostāties uz rokām!’’ Tas ir ļoti izaicinoši, ja baidies no sevis un līdz galam sev neuzticies. Sapratu, ka it viss, kas ar mums notiek – viss ir galvā! Ejot uz treniņiem kopā ar draugiem, pamazām sāku justies drošāka. Svarīgi ir paļauties uz sevi! Tāpat sporta zālē ir svarīgas sarunas ar cilvēkiem, jo tās iedrošina. Ir vērtīgi ieraudzīt, ka kāds cīnās ar savu treniņu programmu tikpat ļoti, cik Tu. Man patīk, ka cilvēki vēlas iesaistīties un dod padomus, vai cenšas uzmundrināt, sakot “ Tev tas izdosies!”. Šeit vēlos pieminēt to, ka MyFitness treneri ir fantastiski – viņi redz, ka tu ļoti centies kaut ko pārvarēt, un viņi neatstās tevi bez ieteikumiem, lai arī tu pat tos neprasi. Tas ir tik jauki! Man kā kautrīgajai un bailīgajai tieši tas arī ir vajadzīgs – drosmīgs un pārliecināts treneris.

Laikam ejot un drosmei augot, sāku apsvērt domu, ka vēlos ņemt dalību 26. Pasaules Velokurjeru Čempionātā, kurš šovasar norisināsies Rīgā, un tas nozīmē, ka cītīgi jāstrādā pie savas fiziskā formas. Līdz šim apmeklēju grupu nodarbības, bet tagad jau esmu nobriedusi sākt sportot patstāvīgi. Tagad koncentrēšos uz personīgās treniņu programmas izstrādi, un to es varēšu izdarīt tikai ar privātā trenera palīdzību. Nevaru sagaidīt, kad varēšu sākt!

Lienes stāsts (SHE FIX skrituļslidotāja)

MyFitness_aktivs_dzivesveids

Foto: SHE FIX privātais arhīvs

Mājās nācu raudādama, jo pat visvienkāršākie triki bija jātaisa caur sāpēm. Tas nekam nederēja!

Kāpēc cilvēki iesloga sevi sporta klubos, un par to vēl maksā naudu? Šis jautājums man ilgi radīja neizpratni. Vienmēr esmu bijusi aktīva un ar sportu uz “Tu”. Skeitparkā, uz riteņa, vai ar slēpēm zem kājām ir mans iecienītākais brīvā laika pavadīšanas veids. Pirmo reizi uz ekstrēmajām skrituļslidām uzkāpu 11 gadu vecumā, un līdz šim šīs ir manas visilgākās un emocijām bagātākās attiecības. Šobrīd man vairs nav ne tuvu 11, bet gan strauji tuvojas 30 gadu vecums. Par laimi, daudzo gadu garumā no nopietnām traumām sanāca izvairīties. Tik vien, kā zilumi un nobrāzumi, sasitumi un pamežģījumi visās iespējamās ķermeņa vietās. Trīsdesmit gados mans ķermenis vairs nav spējīgs ātri reģenerēties, kā tas bija tīņu gados. Tagad katra trauma liek slidām ilgāk karāties uz nagliņas.

Mans ceļš uz sporta zāli sākās tad, kad pēc potītes mežģījuma ilgāku laiku neguvu prieku no slidošanas. Kopš traumas bija pagājuši 3 mēneši, bet potīte joprojām sāpēja. Katru reizi devos slidot ar cerību, ka šoreiz jau nu vajadzētu būt labi. Mājās nācu raudādama, jo pat visvienkāršākie triki bija jātaisa caur sāpēm. Tas nekam nederēja! Beidzot mājās sāku pildīt brāļa fizioterapeita ieteiktos vingrinājumus, lai stiprinātu saites un pēc iespējas ātrāk varētu atkal slidot ar smaidu uz lūpām. Ne tikai potīte, bet arī vispārējā forma bija jāuzfrišina pēc vairāku mēnešu dīkstāves. Man nebija ne jausmas, kas mani sagaida sporta klubā. Piereģistrējos, lejuplādēju mobilo aplikāciju un sāku izmēģināt grupu nodarbības vienu pēc otras.

Atceros pirmo Interval training nodarbību, kur bija jālēkā uz stepera. Tīrās šausmas manai potītei- vairākkārt lecot lejā neveiklas kustības un asas sāpes. Ar laiku neveiklums pazuda, un varēju jau izpildīt visus vingrinājumus. Kopā ar komandas biedrenēm Beāti un Hristinu izmēģinājām arī nodarbību uz Bosu (bumba puslodes formā). Ieraugot to, mana sirds sāka drebēt un kājas ļodzīties, jo atcerējos sāpes, kas bija aizmirsušās kopš nodarbībām ar steperi. Šoreiz izrādījās, ka bailes vairāk ir galvā. Ar īpašu uzmanību un koncentrēšanos varēja palēkāt arī uz bosu.

Sāpes pamazām izzuda un bija laiks nospraust jaunu mērķi. Nolēmu doties uz Eiropas lielākajām ekstrēmās skrituļslidošanas sacensībām Winterclash. Laika nebija daudz, tomēr mēneša laikā izdevās apvienot sporta kluba treniņus ar skeitparka treniņiem, un galu galā arī veiksmīgi nostartēt sacensībās. Lielākais prieks bija par to, ka sava brauciena laikā varēju izpildīt iecerētos trikus, un pat sirds pa muti neizleca ārā. Kardio treniņi apvienojumā ar spēka vingrinājumiem bija devuši savu! Piektā vieta tik lielās sacensībās, jo īpaši pēc traumas, bija labs rezultāts. Ko tālāk? Jānosprauž jauns mērķis, jo piektā, lai cik laba arī nebūtu, nav pirmā vieta. Uz turpmākajiem mērķiem vēlos doties kopā ar privāto treneri, lai mērķtiecīgāk varētu strādāt un sasniegt labākus rezultātus.

MyFitness_aktīvs_dzīvesveids

Foto: SHE FIX privātais arhīvs

Nobeigumā SHE FIX pārstāves aicina: “Visas meitenes un sievietes, kuras baidās no trenažieru zāles – Mēs zinām, kā Tu jūties, tomēr ir vērts pārvarēt šo sajūtu. Lai Tu justos labi katru dienu, un, lai sasniegtu labākus rezultātus, nepietiek tikai ar “gadījuma sakaru sportošanu.”

Pieņem MyFitness izaicinājumu:

  • iegādājies abonementu
  • uzstādi personīgos mērķus
  • konsultējies ar privāto treneri
  • izveido treniņu plānu
  • atrodi treniņu draugus papildus motivācijai
  • turies pie plāna un baudi procesu!


Seko SHE FIX piedzīvojumiem un pievienojies, bildēm un video pieliekot #shefix #shefitchallenge #myfitness

  • https://www.instagram.com/shefix/
  • https://www.facebook.com/www.shefix.org/

 

Aizvērt

MyFitness jaunumi

Piesakies MyFitness jaunumiem un esi vienmēr informēts par jaunākajām treniņu iespējām, klubu aktivitātēm un piedāvājumiem!


Lūdzu pārskatiet mūsu privātuma politiku.

Aizvērt

Aizmirsāt paroli?

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?